במטרה להרחיב ולגוון את סל האפשרויות לפנאי משמעותי לילדים ונוער, מחלקת הנוער מקדמת את תחום ההעשרה ומציעה מגוון חוגים ופעילויות חווייתיות לילדים, במות להתנסות, התפתחות אישית והעשרת שעות הפנאי של בני ובנות הנוער במשגב (שכבות ז'-י"ב).

מעבר לחוגים המסורתיים (ד'-ו') צפויים להיפתח במהלך השנה מגוון קורסים, סדנאות ויוזמות בקהילה בתחומים שונים, כמו גם טיפוח תחום התנדבות הנוער ברחבי משגב והסביבה.

המחלקה שותפה לקידום השילוב של ילדים וילדות במרחבי הפעילות השונים במועצה יחד עם אגף החינוך ואגף רווחה וקהילה.

  • כלל פעילויות העשרה יפורסמו באתר ויפתחו בהתאם לכמות הנרשמים.
  • מוזמנים/ות להגיע לכל פעילות לשיעור ניסיון - בהרשמה מראש בלבד.

הרשמה לקורסים סדנאות ופעילות העשרה ז'-יב' תפתח ותפורסם באתר בתחילת השנה

אומנות והרפתקה

חוג אמנות ויצירה השזור בסיפור מקורי. היצירות לאורך השנה יתפתחו עם עלילת הסיפור.
נתנסה במגוון חומרים וטכניקות ונחשף לצורות אמנות שונות, שיעשירו את הדמיון.
לפיתולי העלילה נכרוך יומני מסע אישיים, נכתוב מכתבי סתרים, נצייר את מפת האי עם המקומות המיוחדים שבו, נצייר בעזרת השמש, בכוחות הטבע ואפילו נראה שלג יורד על האי!  ועוד ועוד. 

למי מיועד? כיתות ד'-ו'

DND

במהלך המפגשים יוצר כל משתתף דמות עם תכונות, בהתאם לחוקי המשחק.
המנחה יוצר מערכה בה המשתתפים לוקחים חלק פעיל, ומתוך כך משפיעים על מהלך התפתחותה. מערכה זו, המורכבת מכמה הרפתקאות, מגיעה לסופה עם סיום פעילות החוג בסוף השנה.
המשתתפים יעברו משימות והתמודדויות מאתגרות למיניהן שיאפשרו להם לפתח חשיבה ויצירתיות, תוך שיתוף פעולה, על מנת לעמוד בהן בהצלחה. פעמים רבות יצטרך כל משתתף להחליט כיצד לפעול באופן עצמאי בנקודות קריטיות, כאשר עומדים לרשותו הכלים הדרושים בהתאם לקוי דמותו.
כל קבוצת שחקנים מורכבת ממגוון רחב של דמויות שונות וקסומות,  ההתנהלות לאורך המשחק מדרבנת את המשתתפים, כולל את המופנמים שביניהם לקחת חלק פעיל ומשפיע.
לאורך הפעילות, המשתתפים רוכשים כלים ומיומנויות מגוונות – מחשבה ותכנון מהלכים.

למי מיועד? כיתות ד'-ח'

חוגי סיירות

חוגי סיירות של קק""ל ע""ש אורי מיימון| הטבע קורא לנו לחזור וללמוד עליו ועל עצמנו.
ארגון נוער עם מדריכים מיומנים שעובד כבר 46 שנה בחינוך דרך השטח בקבוצות קטנות וקבועות המאפשרות יחס אישי והעמקת החיבורים, מפגשים קבועים בני שעתיים אחת לשבוע, וטיול אחת לחודש. דרך הטיולים הילדים לומדים אהבת ארץ וחווים תחושת מסוגלות, העצמה וגדילה. דרך הניווטים לומדים עצמאות וביטחון בשטח. דרך המדורות לומדים על עצמם ועל חברות. דרך הסיירות מפתחים ומשמרים את יצר הסקרנות ולבסוף דרך ההדרכה פותחים עולמות חדשים של יכולות, חוש אחריות ותקשורת בין אישית.

למי מיועד? כיתות ה' - יב'

קרמיקה

טכניקות יצירה בחימר, צביעה ושריפה. פיסול מונחה לצד יצירה חופשית, התנסות בעבודה עם אובניים, עבודה בקצב אישי. חוג קרמיקה לילדים בו נלמד טכניקות פיסול מגוונות ונצא עם תוצרים יפים ושימושיים.

למי מיועד? כיתות א'-ו' לפי קבוצות גיל

רובוטיקה

חברת ממריאים | חוג טכנולוגי חדשני המשלב לימוד תיאורטי בנושאי חוקי הפיזיקה, ההנדסה והמכניקה ע"י בניית מודלים ייחודיים כמו: מנוף הידראולי, עץ גולות מנגן, דינוזאור מהלך ועוד. במהלך השנה בונים כ- 10 דגמים ואת כולם מקבלים הביתה. מתקיימים 30 מפגשים לאורך השנה.

מותנה ברכישת ערכה! | עד 15 משתתפים בקבוצה.

ציור

חוג ציור שמטרתו לפתח יצירתיות, להתחבר לרוגע ושלווה פנימיים, ליצור הרמוניה ואיזור בפנים דרך ציור. כמו כן ציור מפתח חוש אסתטי, מוטוריקה עדינה, ריכוז ותשומת לב. בחוג נלמד טכניקות שונות של ציור ויצירה בחומרים מגוונים כמו צבעי מים, עפרונות, אקריליק, עטים, רישום בעפרון ועוד.

למי מיועד? כיתות ג'-ו'

מבוגרים

סדנת קרמיקה פתוחה

טכניקות יצירה בחימר, צביעה ושריפה. פיסול מונחה לצד יצירה חופשית, התנסות בעבודה עם אובניים, עבודה בקצב אישי.